Strony SIMP

O SIMP

Witamy na oficjalnej stronie Oddziału SIMP w Olsztynie.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) jest dobrowolną demokratyczną, samorządną i trwałą organizacją użyteczności społecznej, zrzeszającą ok. 10 000 inżynierów i techników mechaników wszystkich specjalności oraz zawodów pokrewnych. Rodowód SIMP sięga 1926 roku.

Organizacyjnie SIMP składa się z 48 oddziałów oraz 21 sekcji i towarzystw naukowo-technicznych o charakterze branżowym (np. Sekcja Spawalnicza, Energetyczna, Sterowania i Napędu Hydraulicznego, Towarzystwo Naukowo-Techniczne Obrabiarek i Narzędzi, Towarzystwo Okrętowców Polskich KORAB).

Działalność statutową SIMP, która skupia się w domach technika NOT i domach mechanika, wspiera sieć ponad 80 ośrodków działalności gospodarczej, realizujących prace inżynierskie, głównie w obszarze mechaniki.

Podstawowe agendy działalności gospodarczej SIMP to:

  • Zamek SIMP w Rydzynie im. prof. Henryka Mierzejewskiego,

  • Zespół Ośrodków Rzeczoznawstwa i Postępu Technicznego w Warszawie,

  • Zespół Ośrodków Doskonalenia Kadr w Warszawie,

  • Zespół Ośrodków Kwalifikacji Jakości Wyrobów SIMPTEST w Katowicach,

  • Polskie Centrum Certyfikacji SIMP-CERT we Wrocławiu,

  • Oficyna Wydawnicza SIMPRESS w Warszawie.

SIMP jest wydawcą 10 czasopism naukowo-technicznych. Najstarszym czasopismem jest „Mechanik”, założony w 1909r. Ponadto Stowarzyszenie utrzymuje współpracę z 4 innymi czasopismami, których tematyka dotyczy obszaru zainteresowań SIMP.

© SIMP Oddział w Olsztynie
Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.